Ar reikia motyvuoti darbuotojus?

KoučingasŠiais laikais labai daug kalbama apie darbo vietą, kuri turi būti skirta ne tik pinigų uždirbimui, tačiau taip pat ir savęs realizacijai. Ne veltui tai puikiai supranta ir darbdaviai, kurie dažniausiai investuoja nemažus pinigus į darbuotojus ir tuo pačiu siekia, kad jie dirbtų kuo uoliau. Tam skirtas koučingas, kuris Lietuvoje tampa vis priimtinesnis ir vis daugiau įmonių samdo specialistus, kurių tikslas yra motyvuoti darbuotojus siekti daugiau.

Motyvacija – ne tik pinigais

Labai dažnai ir ilgai buvo galvojama, kad motyvuoti žmogų galima tik pinigais. Tačiau toks požiūris nėra teisingas. Paprasčiausiai gali atrodyti, kad pinigai yra svarbiausias variklis visose sferose, tačiau kadangi šiuo metu žmonės pagaliau turi galimybę uždirbti daugiau – pirmoje vietoje jiems tampa svarbiausios darbo sąlygos, kurios garantuoja, kad viskas bus tinkamai ir tuo pačiu bus suteikiamos net tobulėjimo galimybės.

Specialisto pasirinkimas

Jeigu Jums aktualus koučingas – tokiu atveju labai svarbu rasti ir gerą specialistą, kurios darbas yra garantuoti, kad kiekvienas darbuotojas atras tai, kas jam labiausiai tinka ir tuo pačiu tai, kas jį labiausiai domina darbe. Dažniausiai visi turi vienokias arba kitokias priežastis, kurios motyvuoja, tačiau nepamirškite, kad jas ne visada labai paprasta atrasti. Tam reikia ne tik laiko, tačiau taip pat ir gero specialisto, tad jį renkantis nepamirškite įvertinti smulkmenų.

Darbo vieta – kaip namai

Daugelis darbdavių tikisi, kad darbo vieta žmogui gali tapti asmeniniais namais, kuriuose norisi leisti kuo daugiau laiko. Tačiau pamirštama, kad ilgesnės valandos ne visada reiškia, kad tas laikas yra produktyvus ir tuo pačiu naudingas įmonei. Štai todėl siūlome nepamiršti, kad specialistai turi ne tik padėti atrasti žmogaus motyvacijos poreikius, tačiau taip pat ir mokėti jį paskatinti dirbti našiau, o ne tik leisti laiką darbe.

Visa tai reikalauja laiko bei dėmesio, tačiau jo skyrus žmogus gali būti ramus, kad pagaliau jo darbuotojai noriai sieks tikslo ir tuo pačiu skirs savo jėgas darbovietei, kuri jiems leidžia tobulėti ir tuo pačiu siekti kuo daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *