Kaip yra skaičiuojama APVA parama šilumos siurbliams įsigyti?

Šilumos siurbliai yra efektyvūs ir ekologiški. Juos galima naudoti šildymui, vėsinimui ir vandens šildymui. Namo šildymui jie naudoja lauko oro, gruntinio ar požeminio vandens šilumą. Šilumos siurblį galima papildyti saulės kolektoriais arba malkine krosnimi. Tokiu būdu metines energijos sąnaudas galite sumažinti 80 %. Šilumos siurbliai yra visiškai automatizuoti, juos lengva naudoti ir prižiūrėti.

Pirkdami šilumos siurblį iš Saulės Grąžos, jų specialistai jums padės atlikti visą procesą – nuo planavimo iki šilumos siurblio įrengimo. Po darbų atlikimo, įmonės vadybininkai pateiks visus reikiamus dokumentus, reikalingus, norint pasinaudoti APVA parama šilumos siurbliams įsigyti.

Kaip yra apskaičiuojamas galimas kompensacijos dydis?

Fiksuotas tarifas taikomas šilumos siurblio "Prated" galiai, kaip nurodyta paraiškoje. Šilumos siurblio nominalioji galia atitinka jo didžiausią galią, kai jis veikia visa apkrova ir nominaliomis sąlygomis, t. y. esant 4 °C lauko ir 35 °C vidaus temperatūrai.

Jei paramos gavėjo įsigyto šilumos siurblio vardinė galia yra mažesnė nei nurodyta paraiškoje, skirtumas nekompensuojamas.

Pavyzdžiui:

Pareiškėjas teikia paraišką gauti paramą šilumos siurbliams įsigyti, kurio vardinė galia yra 5 kW (Prated = 5 kW), o APVA norma yra 1 EUR/kW, t. y. tinkamos finansuoti išlaidos yra 5 000 EUR. Pareiškėjas iš tikrųjų įsigyja 4 kW vardinės galios šilumos siurblį (Prated = 4 kW). Šiuo atveju kompensacija neskiriama už skirtumą tarp paraiškoje deklaruotos vardinės galios (5 kW) ir faktiškai įsigyto šilumos siurblio vardinės galios (4 kW). Tinkamos finansuoti išlaidos bus apskaičiuojamos pagal 4 kW (1 EUR/kW x 4 kW), o tai reiškia, kad tinkamos finansuoti išlaidos yra 4 000 EUR.

Dėl šios priežasties būtina atidžiai stebėti nurodytus duomenis, nes galutinis pagalbos kiekis gali skirtis nuo nurodyto techniniuose dokumentuose. Dėl to gali sumažėti ir finansavimo suma.

Kad fizinis asmuo galėtų gauti paramą šilumos siurbliams įsigyti, jis turi būti įsigijęs ir sumontavęs geoterminio arba oro šaltinio šilumos siurblį (arba šilumos siurblius), kurio elektrinė galia (kW) yra ne mažesnė kaip 3 kW ir, jei konkrečiomis ministerijos nuostatomis nenustatyta kitaip, mažesnė arba lygi 16 kW.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *