Būsto paskola ar nuoma?

Gyventi visiems kažkur reikia, o jei jūs jau baigėte studijas ir turite darbą, likti pas mamą tikriausiai nėra pats geriausias sprendimas. Tada daug jaunų žmonių susiduria su dilema – pirkti ar nuomotis? Tiek vienas, tiek ir kitas pasirinkimas turi savų pliusų ir minusų. Žinoma, įsigyti nuosavą būstą jauname amžiuje galimybę turi toli gražu ne kiekvienas. Visa laimė, jog egzistuoja toks dalykas kaip kredito unijos busto paskola. Jos pagalba būstą galima įsigyti ir į jį persikelti daug anksčiau, nei sutaupytumėte visą reikalingą sumą.

Busto paskolaAtsakyti į šį klausimą galite tik pats sau – yra įvairių niuansų, kuriuos reikia pasverti pagal konkrečią situaciją. Nuoma yra prieinamesnis dalykas, kadangi jums nereikia pradinio įnašo, nereikia teikti paraiškų bankui ar kredito unijai dėl paskolos. Viskas ko reikia, tai užstatas ir galimybė mokėti mėnesines įmokas. Taip pat, nuomodamiesi butą ar namą, jūs niekam neįsipareigojate – daugumą nuomos sutarčių galima nutraukti su perspėjimu prieš 2 mėnesius, todėl pasikeitus planams ar galimybėms galite tiesiog susikrauti lagaminus ir iškeliauti. Kitas gana didelis nuomos privalumas – galite keisti gyvenamąją vietą pagal tai, kur jums tuo metu yra patogu gyventi. Pakeitėte darbą? Ne bėda, galite išsinuomoti butą arčiau jo. Nusipirkus nuosavą nekilnojamąjį turtą to padaryti, deja, nebepavyks. Jei nuomojamame name kažkas sugenda, jums dėl to visiškai nereikia pergyventi ir ieškoti papildomų lėšų remonto darbams – už tai sumoka ir pasirūpina buto savininkas. Kita vertus, bene didžiausias nuomos minusas yra tai, jog tam tikra prasme jūs praradinėjate pinigus. Vietoje to, jog mokėtumėte banko įmokas ir tokiu būdu investuotumėte pinigus į savo nuosavą turtą, jūs mokate kitam žmogui – tai neturi jokios išliekamosios vertės. Kai kurie žmonės netgi daro taip, jog pasiima paskolą bei įsigyja butą, kurį išnuomoja, o patys kraustosi gyventi į nuomojamą būstą. Tokiu būdu nuomos įmokos mokamos jiems atperka įmokas bankui. Tai reiškia, jog žmonės už dyką įsigyja naujus namus.

Kita vertus, tam, jog galėtumėte nusipirkti nuosavą butą ar namą, jums reikės susitaupyti pradinį įnašą, kuris dažniausiai yra 15 proc. būsto vertės. Tai padaryti gali būti ne taip jau ir paprasta. Tiesa, egzistuoja nekilnojamojo turto vystytojų, kurie parduoda butus išperkamosios nuomos būdu. Tai reiškia, jog pradinio įnašo nereikia, į naujus namus galite kraustytis nedelsiant, o įnašas bus sukauptas mokant mėnesines įmokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *