Katilo priežiūros patarimai

KatilaiKad ir koks geras šildymo katilas įmontuotas jūsų namuose, jam reikės priežiūros. Tas pats galioja ir buderus katilai – jie kokybiški ir ilgaamžiški, tačiau priežiūros reikalauja taip pat, kaip ir bet koks kitas katilas. Tad ar tikrai žinote, kaip pasirūpinti savo boileriu, jog užtikrintumėte nepertraukiamą ir kokybišką jo darbą ilgus metus?

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, jog katilų remontas yra brangus malonumas, galintis kaip reikiant paploninti jūsų piniginę. Dėl šios priežasties yra daug geriau šiek tiek investuoti į jo priežiūrą, nei laukti kol įvyks nelaimė ir reikės pakloti kur kas apvalesnę sumą. Be to, sugedęs katilas gali kainuoti ne tik pinigus, bet ir jūsų bei jūsų šeimos narių sveikatą, todėl tam reikėtų skirti ypatingą dėmesį.

Pirmasis patarimas dėl buderus katilai priežiūros – atlikite kasmetinį jų patikrinimą ir aptarnavimą. Iš tikrųjų netgi katilo garantiniame lapelyje yra nurodyta, jog tai turėtų būti daroma reguliariai, kiekvienais metais, antraip gamintojo suteikiama garantija paprasčiausiai negalios. Jei nesate profesionalus santechnikas ar katilų ekspertas, geriau nagų pačiam nekišti – patikėkite tai profesionalui. Jis atvyks į namus ir greitai patikrins visus svarbiausius katilo mazgus ir įsitikins, jog šie veikia tinkamai ir nėra pažeisti. Jei bus rasta kokių nors problemų, jos turėtų būti pašalinamos nedelsiant. Tokia procedūra nekainuos nei daug laiko, nei daug pinigų, tačiau gali padėti išvengti didesnių nemalonumų ateityje bei išsaugoti gamintojo suteikiamą garantiją katilui.

Kitas dalykas, kurį tiesiog būtina atlikti prieš kiekviena šildymo sezoną – nuorinti buderus katilai bei visą šildymo sistemą. Laikui bėgant oras susikaupia radiatoriuose ir neleidžia šiems pilnai įšilti, arba blokuoja vandenį tam tikrose vietose ir taip mažina paties namų šildymo efektyvumą. Nuorinimas vyksta per radiatorius, paprasčiausiai atsukant varžtelį ir palaukiant kol išeis oras ir pradės skverbtis vanduo. Būna tokių atvejų, jog dažant radiatorius yra uždažomas ir nuorinimo varžtelis, todėl jis gali tiesiog neatsisukti. Tokiu atveju siūlytina tiesiog papurkšti šiek tiek WD40 ir stipriau jį pasukti.

Dar vienas darbas, kurį galite atlikti patys be profesionalo įsikišimo – apžiūrėti katilą išoriškai. Įsitikinkite, ar niekur nėra jokių vandens nutekėjimų, ar boileris gauna pakankamą vandens slėgį, ar dujinio katilo liepsna yra mėlynos spalvos. Jei pastebėsite kokių nors problemų, nesistenkite visko sutvarkyti patys – geriau patikėkite tai savo srities profesionalams, kurie greitai pašalins gedimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *